Ua Ru

Огляд світильників та ламп компанії ATI

Багато людей вважають, що встановлення акваріума, підтримання ідеальних параметрів води, встановлення найпотужнішого фільтрувального обладнання становлять основу успішного рифового акваріума. Але багато хто забуває, наскільки важливо підібрати правильне освітлення морського акваріума.

Говорячи відверто, без якісного освітлення здоров'я та розвиток рифових акваріумів ніколи не досягне бажаних результатів, яких прагне кожен акваріуміст.

Світло - це основа основ і запорука успіху будь-якого рифового акваріума. На ринку є багато хороших фірм, які пропонують нам досить непогані рішення, але, на наш погляд, є фірма, яка є лідером і може запропонувати краще освітлення для морського рифового акваріума. З фірмою ATI ми познайомилися понад 10 років тому. Частково, завдяки їх рішенням в галузі освітлення рифових акваріумів, нам вдалося досягти високих результатів по створенню найкрасивіших рифових акваріумів.

У цій статті ми постараємося дати повну інформацію щодо вибору найкращої лампи та світильника, які ідеально підійдуть для створення маленького шматочка океану в вашому домі.

Інформація про фірму ATI
У пошуку ідеальних рішень щодо освітлення рифового акваріума, ви навряд чи не стикалися з ATI Aquaristik. Компанія ATI, заснована в Німеччині, була заснована в 2000 році.

ATI Aquaristik представлена в США компанією ATI North America.
Будучи визнаним лідером у галузі інновацій та технологій в акваріумі, ATI пропонує не тільки обладнання для акваріумів, але й рішення щодо годівлі та очищення води.

У кінцевому підсумку, цей виробник є одним з небагатьох, хто постійно перевищує очікування. Ціна завжди приємно радує, а якість заслуговує похвали.

Почнемо огляд на прикладі світильника ATI SunPower T5.

ATI SunPower T5 доступний в двох основних варіантах:

  • Диміруваний
  • Нерегульований

Звичайно, є також кілька варіантів розміру.

  • 4 або 6 лампочок х 24, 39, 54 і 80 Вт.
  • 8 лампочок х 24, 39, 54 і 80 Вт.
  • Діапазон розмірів: 61см, 91см, 122см і 152см в довжину.

Як ви можете побачити, світильники підходять для різних розмірів акваріумів. Також є диміруваний світильник, в якому є комп'ютер, що відповідає за налаштування часу, а також яскравості світла. Відповідно його можна налаштувати "під себе". Сутінки, ранки та багато іншого.

Дизайн самого світильника

На мій погляд, як і думка будь-кого, хто використовував цей світильник, перше, що б'ється в очі, це відбивачі. По суті, коли ви прибираєте функції та модні гаджети, якщо світильник має погано працюючі відбивачі, вся система стає непотрібною.

Чому це так, ви можете запитати? Це зводиться до дизайну. Без належно спроектованих відбивачів кут світла, що випромінюється лампами, просто не досягнув би максимальної концентрації. Однак форма відбивача - не єдиний елемент, що відповідає за оптимальну функціональність.

Якщо ви коли-небудь купували дешеві сонцезахисні окуляри, то розумієте важливість якості матеріалу. Навіть якщо ці дешеві захисні окуляри виглядають захоплююче, якщо вони не блокують сонячний промінь або сліплять, вони, по суті, безглузді.

Те саме стосується і матеріалу відбивача.

ATI SunPower T5 досягає своєї відбивної якості завдяки використанню матеріалу Micro Silver. Насправді, порівняно з аналогічними освітлювальними приладами, Micro Silver є одним з найбільш доступних відбивних матеріалів.

Отже, скільки світла він відбиває? По суті, кожен просвіт відбивається від поверхні відбивача та направляється прямо у ваш акваріум. Даний вид відбивачів здатний відбити 98% променів.

Якщо матеріал відбивача має низьку якість відображення, то світло по суті втрачається. А проте, ситуація не поліпшиться, якщо у вас є якісний відбивач, але неправильно сконструйований дизайн відбивача.

Без точної форми, яку пропонує ATI SunPower T5, світло просто відбивається назад до лампи. Як ви вже можете уявити, це не дуже добре. Однак точна кривизна та розташування відбивача ATI не лише відбиває майже 100 відсотків світла, але й світлові промені відбиваються від лампи і вниз.

Охолодження світильника

Якщо ви коли-небудь запускали систему освітлення, то розумієте, наскільки вони гарячі. Згідно з конструкцією багатьох світильників, це саме так. На щастя, ATI SunPower T5 продумали забір холодного повітря вздовж верхньої частини світильника, що активно знижує робочу температуру, а через бічні вентиляційні отвори видувається занадто гаряче повітря. Ця функція не лише додає необхідний рівень безпеки, але й кулер більш ефективно виконує свою роботу. Робота при більш низькій температурі не лише продовжує термін служби внутрішніх компонентів, але й підвищує світловіддачу. Те, що я дійсно ціную в ATI SunPower T5, так це те, що він забезпечує найвищу продуктивність без надмірно високої ціни, в порівнянні з подібними світильниками.

Дизайн

Перед тим як заглиблюватись в функції, я хочу згадати про дизайн. Ці світильники чудово вписуються в інтер'єр будь-якого приміщення і немає потреби приховувати їх від очей.

Крім того, вся система надійна та дивовижно проста у налаштуванні та експлуатації. Незалежне керування лампою забезпечує точну імітацію сходу та заходу сонця - дуже корисна функція.

В цілому, енергоефективна робота тиха та не змусить всю вашу кімнату почуватися як сауна.

Поговоримо про лампи

Більше 17 років перевірених результатів з моменту їх появи на ринку в 2000 році. У лампах ATI T5 використовуються останні досягнення у галузі люмінофорів (речовини, які створюють колір) та технології виготовлення, що дозволяють отримувати лампи з більш високою продуктивністю, кращим забарвленням та більшою стабільністю.

Лінія №1 за продажем спеціальних рифових ламп T5 користується довірою та використовується на всіх рівнях акваріумної індустрії: виробники, фермери, зайняті коралами, власники магазинів та звичайні любителі.

Унікальний асортимент ламп ATI допомагає виділити широкий спектр кольорів в коралах та робить дійсно привабливими флуоресцентні корали. Просто виберіть лампи, які відповідають вашим особистим перевагам кольору.

Лампи є невід'ємною частиною світильника і, здається, все просто і зрозуміло, але існують різні типи ламп і потрібно розуміти, як їх краще поєднувати.

Aquablue Special
Поєднує в собі властивості лампи повного спектру з підвищеним піком синього кольору, що призводить до отримання лампи з приблизною кольоровою температурою 15 000 К.

Blue Plus
Вважається найбільш популярною рифовою акваріумною лампою T5 усіх часів. Цей вид ламп виробляє інтенсивне синє світло з високими значеннями PAR та спектром світла, який сприяє як окрасці SPS коралів, так і флуоресценції в інших видах коралів.

Coral Plus
Поєднує в собі властивості Blue Plus (~ 50%), Aquablue Special (~ 40%) та Purple Plus (~ 10%), створюючи поєднання холодного, свіжого білого кольору з відтінками червоного та синього. Більш високий синій компонент порівняно з Aquablue Special забезпечує кращу флуоресценцію коралів, а червоний компонент ідеально підходить для передачі кольорів. Приблизна кольорова температура 15000К +.

Purple Plus
Комбінує в собі властивості лампи повного спектра з сильними червоними та синіми компонентами, створюючи лампу з відмінною передачею кольору, яка прекрасно працює для відтворення рожевих, фіолетових та червоних кольорів в акваріумі. Рекомендується використовувати як мінімум з двома або більше іншими лампами T5.

Actinic
Виробляє фіолетово-синє світло, яке призначене для максимізації флуоресценції у коралів та створення яскравих кольорів для домашнього рифу. Кольоровий спектр досягає максимуму при 421 нм. Зазвичай для додавання додаткової флуоресценції до системи використовується тільки одна лампа.

На наш погляд, світильник краще комбінувати так:

  • Blue Plus - 2шт.
  • Aquablue Special - 1шт.
  • Actinic - 1шт.
  • Purple Plus - 1шт.
  • Coral Plus - 1шт.

Сподіваємося, що стаття була вам корисною. З повагою, компанія DMreef.

Дата: 7 серпня 2019