Ua Ru

Вибір м'яких коралів для вашого рифу

Найпростішими, але не менш привабливими вважаються м'які корали. З ними справиться навіть початківець-акваріуміст з мінімальним досвідом!

Чомусь заведено вважати, що м'які корали не яскраві і мають в основному непривабливий вигляд! Спробуймо розвіяти цей міф.

Що ми порекомендуємо висадити в ваш акваріум? Ось невеликий список яскравих і красивих м'яких коралів.

Жовтий шкірястий корал

 • Сім'я: Alcyoniidae
 • Наукова назва: Sarcophyton elegans.

 

Зазвичай види коралів роду Sarcophyton набувають грибоподібної форми, коли вони ще знаходяться на ювенільній стадії. Проте, по мірі зростання вони змінюють свою грибоподібну форму, оскільки з'являються складки, утворюючи більш велику плоску колонію. Коли поліпи повністю розтягнуті, ви не можете бачити їхню тканину. Замість цього вони покриті щупальцями, які зазвичай мають довжину близько 1 сантиметра.

Синулярія

 • Сім'я: Alcyoniidae
 • Наукова назва: Sinularia sp.

Синулярія належить до м'яких шкірястих коралів. В природних умовах вони зустрічаються ростуть великими колоніями на мілинах біля узбережжя з сильними течіями, на яскраво освітлених сонцем місцях у Індійському і Тихому океанах, а також в Червоному морі. Цей вид коралу нескладно утримувати і він досяжний навіть початківцям-акваріумістам.

Синулярія має декоративний вигляд. Забарвлення коралів може мати різні відтінки жовтого, коричневого, зеленого, фіолетового і бежевого кольорів. В природних умовах синулярії ростуть великими колоніями, часто досягаючи більше 1 метра в діаметрі, тоді як у акваріумних умовах діаметр колонії не перевищує 30 см.

Бріареум

 • Сім'я: Briareidae
 • Наукова назва: Briareum sp.

Корал Briareum - буквально зірка шоу. Цей "зірчастий поліп" - м'який корал з родини Briareidae з восьми тонкими щупальцями, які оточують їх поліпи і нагадують зірки. Це відмінний м'який корал для початківців, оскільки за ними легко доглядати, вони дуже міцні і швидко ростуть в стабільних умовах акваріума. Не забудьте виділити цим зіркам багато місця для росту!

Корнулярія

 • Сім'я: Alcyonacea
 • Наукова назва: Cornularia sp.

В природі Briareum поселяється на коралових рифах, але їх можна утримувати у акваріумах об'ємом від 100 літрів. Вони найкраще почуваються на ділянці з яскравим, але не прямим освітленням. Ключовим фактором успішного утримання є хороша фільтрація і інтенсивне циркулювання води. Значний шкідливий вплив на Briareum мають в акваріумі нитчасті водорості, появи яких слід уникати.

Саркофітон "Зелений металік"

 • Сім'я: Alcyonacea
 • Наукова назва: Sarcophyton sp.

 

 

Саркофітон, який часто називають грибоподібним шкірястим коралом, здобув велику популярність серед акваріумістів. В природних умовах вони живуть на коралових рифах, розташованих у Червоному морі, а також в Тихому і Індійському океанах. В цілому, саркофітони легкі в утриманні і їх можна рекомендувати навіть початківцям-акваріумістам з певним досвідом догляду за морським акваріумом.

Родактис "Mushrooms Hairy Green"

 • Сім'я: Discosomatidae
 • Наукова назва: Rhodactis sp.

Родактіси - найближчі родичі рікордей і дискосом. Усі ці корали часто називають "грибами" через те, що їх поліп за формою нагадує капелюшку гриба. Особливістю родактісів є відносно довгі розгалужені щупальця.

Рікордея Юма "Orange"

 • Сім'я: Discosomatidae
 • Наукова назва: Ricordea sp.

Рікордія Юма - це стійкий корал, який може мати різноманітний колір, практично всі вони привабливі. Цей організм слід розміщувати в зонах помірного освітлення: якщо розмістити його занадто близько до джерела яскравого світла або в занадто темних місцях, він зазвичай втрачає свій колір. Дорослі особини мають круглі або неправильної форми диски, часто з декількома ротовими отворами. Вони утворюють великі килимові колонії, клонуючись поздовжньо. Колись їх безконтрольно збирали з рифів, а зараз їх все більше розведено на фермах, і вони продаються як екземпляри, вирощені в морських господарствах.

Дискосома червона "Discosoma sp., Red Mushroom"

 • Сім'я: Discosomatidae
 • Наукова назва: Discosoma sp.

Червона дискосома в природних умовах мешкає в тропічній частині Індо-Тихоокеанського регіону, Карибському морі. Ці дискоактинії населяють коралові рифи, розташовані у мілководді.

Це найневибагливіші дискоактинії і їх можна рекомендувати для утримання навіть початківцям-акваріумістам з певним досвідом догляду за морським акваріумом. Це найвитриваліші дискоактинії, які мають велику життєздатність. Місця, де поселяються дискосоми, піддаються постійним припливам і відпливам, в результаті чого дискоактинії можуть перебувати то в повітряному середовищі під палкими променями сонця, то знову занурюватися в воду.

І це лише маленька частина яскравого світу м'яких коралів.

Ми спеціально не додали до цього списку рідкі види м'яких коралів, таких як рікордія Флориди і т.д. Усі корали у списку доступні та не вдарять по кишені початківцям-акваріумістам, проте мають просто фантастичний зовнішній вигляд.

Дата: 18 січня 2021