Ua Ru

ZEOvit система від Korallen-zucht

Загальне керівництво для системи ZEOvit.
Метою цього керівництва є допомогти користувачам під час процесу встановлення та загального використання системи ZEOvit® (за даними Korallen-zucht.de) та надати їм базові знання про роботу системи.

Система складається з двох частин, призначення яких можна описати наступним чином: Частина 1 - це базова система, що складається з компонентів для мінімізації рівня біогенних речовин. Частина 2 стосується забарвлення та живлення коралів у вичерпаній біогенними речовинами системі, при цьому підтримуючи "природні" умови.

Базова система забезпечує ефективне зниження біогенних речовин та підтримку водних умов, що близькі за параметрами до тих, з якими корали зустрічаються у своєму природному середовищі. Ця частина включає наступні компоненти:

 1. Збалансована суміш цеолітів (ZEOvit®);
 2. Розчин з мікроорганізмами (ZEObac);
 3. Комбінований продукт з їжею для бактерій та коралів (ZEOfood7);
 4. Їжа для бактерій (ZEOstart);
 5. Постійне фільтрування за допомогою активованого вугілля.

Також потрібні наступні умови, щоб метод ZEOvit® був успішним:

 1. Ефективне посилене видалення плаваючих речовин;
 2. Достатнє освітлення;
 3. Оптимізація біогенних добавок;
 4. Додавання елементів при низьких рівнях;
 5. Оптимальні параметри води (Ca, Mg, K+, KH, солоності);
 6. Регулярні щотижневі заміни води;
 7. Обґрунтований водний потік;
 8. Використання живих каменів та інше.

Поставлена мета: Метою системи є створення середовища з низьким рівнем біогенних речовин, тобто близького до природних умов. Нашою метою є зниження вимірюваних рівнів нітратів (NO3) та фосфатів (PO4), не знижуючи при цьому рівень важливих мінералів, таких як кальцій (Ca), магній (Mg), калій (К+) та карбонатна жорсткість (KH), при умові, що кількість цих мікроелементів має бути мінімальною.

Цеоліт
Функціональний термін дії суміші обмежений: її слід заміняти кожні 6-12 тижнів в залежності від навантаження акваріуму біогенними речовинами. Заміну старого матеріалу цеолітів новим можна проводити одним сеансом. Термін корисного використання прямо пропорційний рівню біогенних речовин у акваріумі. Чим вище навантаження органічними сполуками (фосфати - PO4 і нітрати - NO3), тим коротший має бути інтервал між замінами матеріалу.

Важливо, щоб через матеріал фільтра проходив обґрунтований потік води (200-400 літрів на 1 літр ZEOvit®). Ми настійно рекомендуємо не перевищувати найбільшу швидкість потоку, яка дорівнює 100 галонам на годину на 1 літр ZEOvit®, оскільки це безперечно матиме негативний вплив. Висока швидкість водного потоку, що проходить через середу, вже заселену акваріумами, особливо під час встановлення цієї системи, призводить до повільної втрати тканин у коралів SPS. Ми радимо дотримуватися повільного потоку через середу протягом перших кількох тижнів введення даного методу в вже заселений акваріум з коралами. При високих швидкостях потоку ефективність цієї системи у зниженні біогенних речовин може призвести до несподіваних змін. Крім того, коралам потрібен певний час, щоб "адаптуватися" до нових умов щодо біогенних речовин. Крім того, при використанні цієї системи ми не рекомендуємо застосовувати фосфатні абсорбери, незалежно від основи: залізної чи алюмінієвої. Сама система може дуже ефективно знизити і утримувати на низькому рівні PO4.

Норма використання ZEOvit® становить 1 літр на 100 галонів води. Важливо не перевищувати цю рекомендовану кількість, оскільки надмірне додавання ZEOvit® може негативно вплинути на корали SPS і призвести до засихання тканин і, відповідно, до загибелі коралів. Ознаками передозування є часткова втрата тканин, починаючи з кінчиків коралів, або повна втрата всієї тканини протягом короткого періоду часу (тобто швидке засихання тканин - RTN). Така проблема зазвичай виникає при швидкій зміні біогенних умов у акваріумі. Як зазначалося вище, коралам потрібен час для адаптації до змін, а передозування не передбачає плавного переходу.

Кількість цеоліту для вашого об'єму
Щоб визначити необхідну кількість матеріалу, візьміть брутто-об'єм води всієї системи і відніміть приблизно 20% для середнього декоративного акваріума, щоб отримати нетто-об'єм води. Використовуйте цей нетто-об'єм води для визначення необхідної кількості ZEOvit®.

Ми рекомендуємо використовувати лише 60% від необхідного матеріалу протягом першого інтервалу, якщо ваші корали мають високий рівень зооксантел (тобто через неестетичне підвищене навантаження біогенними речовинами тканини мають темно-коричневий тьмяний зовнішній вигляд).

Перед використанням дуже ретельно промийте матеріал ZEOvit® прісною водою, щоб видалити маленькі частинки, створені абразією під час транспортування. З'явившася вода під час введення нового матеріалу, початкова хмарність, не шкідлива для життя організмів, зазвичай зникає протягом години.

Важливе значення має щоденне очищення матеріалу для підтримки оптимальних експлуатаційних характеристик. Щоб виконувати це завдання за хвилину, для системи спеціально розроблено фільтр. Система фільтра складається з циліндричної трубки, в якій акваріумна вода тече знизу вгору. Матеріал ZEOvit® розміщений зверху перфорованої пластини, з'єднаної з поліхлорвініловим стержнем. Щоб очистити матеріал, штовхайте і витягуйте стержень (приблизно 5-10 см) протягом 10-15 секунд. Під час цього процесу очищення повинен працювати насос фільтра. Рекомендується проводити таке очищення один або два рази щодня, якщо це можливо. Не страшно, якщо ви не зможете виконувати це завдання протягом декількох днів. Повертайтеся до регулярної схеми очищення якомога швидше. Підходящі фільтри можна придбати у нас або у одного з наших дилерів.

Мульм, що виходить з матеріалу ZEOvit®, містить бактерії, які корали використовують як їжу. Тому ми рекомендуємо розміщувати фільтр ZEOvit® після роздільника плаваючих речовин у останньому відсіку фільтра. Це дуже важливо, оскільки система забезпечує біогенні речовини тваринам. Ця процедура має дуже позитивний вплив на кольори, поширення поліпів і життєздатність коралів. Великополіпові корали (LPS) реагують достатньо великою поверхнею тканин.

Матеріал не видаляє безпосередньо нітрити (NO2), нітрати (NO3) або фосфати (PO4) з води акваріума. Проте він постійно поглинає амоній (NH4+) і аміак (NH3), перші два хімікати в циклі нітрифікації, тим самим запобігаючи утворенню нітриту (NO2) і нітрату (NO3).

Також поглинаються деякі інші елементи, тому необхідно додавати їх, щоб протидіяти їх зменшенню, що має негативний вплив на середовище. Ми настійно рекомендуємо додавати ці елементи і пропонуємо добавки для використання в цій системі.

Дозування:
Кількість, яку слід використовувати в новоустановлених акваріумах з живими каменями (не заселених): Використовуйте 1 літр ZEOvit® на 400 літрів чистого об'єму води з двома змінними інтервалами кожні 4 тижні. Подальше дозування має здійснюватись згідно рекомендацій для акваріумів, збіднених біогенними речовинами і таких, що стабільно працюють з системою ZEOvit®. Потік води через середовище повинен бути між 200 і 400 літрів на годину.

Кількість, яку слід використовувати для акваріумів з високим навантаженням біогенними речовинами та для акваріумів, які вперше використовують ZEOvit® (вже заселених): Використовуйте 1 літр ZEOvit® на 600 літрів чистого об'єму води зі змінними інтервалами від 6 до 8 тижнів. Подальше дозування має здійснюватись згідно рекомендацій для акваріумів, збіднених біогенними речовинами і стабільно працюючих з системою ZEOvit®. Протягом перших кількох тижнів потік води через середовище має складати 200–250 літрів на годину на 1 літр ZEOvit®.

Кількість, яку слід використовувати для акваріумів, збіднених біогенними речовинами і стабільно працюючих з системою ZEOvit® (вже заселених): Використовуйте 1 літр ZEOvit® на 400 літрів чистого об'єму води зі змінними інтервалами від 6 до 12 тижнів. Водний потік через середу має становити 200–400 літрів на годину на 1 літр ZEOvit®.

При високому навантаженні біогенними речовинами або під час етапу запуску системи вам слід підключити насос фільтра ZEOvit® до тимчасового реле. Насос має включатися і вимикатися з інтервалом в 3 години (працює 3 години, не працює 3 години, працює 3 години, не працює 3 години і т. д.), що створює змінне середовище аеробних і анаеробних умов. Кожне перемикання призводить до підвищеної аспірації PO4, що знаходиться в матеріалі мікроорганізмами/бактеріями. У стабільних і дуже збіднених біогенними речовинами акваріумах це абсолютно необхідно. Будь ласка, переконайтеся, що повітря не потрапляє до середовища, коли насос вимкнений. Це шкідливо для мікроорганізмів/бактерій, що проживають у акваріумі. Прикладом є розташований над акваріумом фільтр. У таких випадках фільтр ZEOvit® слід встановлювати в межах самого акваріума (сампе).

Дозування бактерії ZEObac:
Кількість, яку слід використовувати в новоустановлених акваріумах з живими каменями (не заселених):

На початку встановлення системи ZEOvit®:
Додавайте 2–4 краплі на 100 літрів чистого об'єму води щодня протягом 2 тижнів. Подальше дозування: 1–2 краплі на 100 літрів чистого об'єму води один або два рази на тиждень, доки не заміните ZEOvit®.

Після першої заміни ZEOvit®:
Щодня додавайте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води протягом двох тижнів.

Далі дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води два-три рази на тиждень.

Кількість, яку слід використовувати для акваріумів з високим навантаженням біогенними речовинами або для акваріумів, які вперше використовують ZEOvit® (вже заселених):

На початку встановлення системи ZEOvit®:
Дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води щодня протягом 2 тижнів. Далі дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води два-три рази на тиждень, доки не заміните ZEOvit®.

Після першої заміни ZEOvit®:
Щодня додавайте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води протягом двох тижнів. Далі дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води два-три рази на тиждень. Кількість, яку слід використовувати для акваріумів, збіднених біогенними речовинами і стабільно працюючих з системою ZEOvit® (вже заселених): Дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води кожні три дні протягом двох тижнів після кожної заміни ZEOvit®. В інших випадках дозуйте 1 краплю на 100 літрів чистого об'єму води один або два рази на тиждень. Будь ласка, не забувайте, що тривалість трьох різних фаз може суттєво відрізнятися. Рекомендуємо налаштувати дозування відповідно до етапів.

Живий камінь
Завжди, якщо це можливо, використовуйте свіжі живі камені (котрі не перебували довго поза водою). Чим свіжіші живі камені, тим краще. Ми не рекомендуємо використовувати старі або штучні живі камені, а також мертві або штучні камені, оскільки це може значно затягнути цикл акваріума і потенційно ввести шкідливі речовини. Рекомендується замочувати коралову кераміку протягом принаймні 3 місяців до введення їх у систему. Будь ласка, пам'ятайте, що акваріуми є дуже нестабільними під час початкового циклу, оскільки бактеріальний баланс ще не встановився. Рекомендується утримуватися від втручання протягом цієї фази, якщо це можливо.

Сіль
Успіх в розведенні коралів SPS значно залежить від якості солі з правильним балансом елементів. Наш досвід показує, що не кожна доступна сіль відповідає цим критеріям. Сіль "Reefer's Best Salt" виготовляється з найвищою увагою та використанням хімічних речовин лише найвищої якості, відповідно до німецьких і європейських стандартів фармацевтичної промисловості. Сіль повністю розчиняється протягом 10 хвилин при температурі приблизно 15-25 градусів Цельсія, якщо її змішувати за допомогою потужного насоса.

Регулярна щотижнева заміна води
Для забезпечення збалансованого додавання елементів, які містяться в сольових сумішах, рекомендується щотижня замінювати воду в обсязі, залежному від кількості коралів. Слабо або нормально заселені акваріуми повинні щотижня замінювати 5-6% води з хорошою сольовою сумішшю. Для інтенсивно заселених акваріумів рекомендується замінювати 10% щотижня, якщо ви не використовуєте нашу "найкращу соль для рифових акваріумів" (навіть у дуже заселених акваріумах достатньо замінювати лише 5% кожні два тижні). Будь ласка, переконайтеся, що не підвищуєте або знижуєте рівень солоності в акваріумі. Головною метою такої заміни води є не виведення біогенних речовин, а забезпечення збалансованого додавання елементів, необхідних для коралів.

Залежно від віку акваріума та накопичення біогенних речовин і елементів може знадобитися від 3 до 12 місяців, щоб отримати позитивний ефект. Найтриваліша конверсія, яку ми спостерігали, зайняла 11 місяців - акваріум був встановлений 15 років тому. Зміни в середовищі відбувалися повільно і обережно, без втрат серед коралів. Далі успіх можна досягти швидше і його легше підтримувати, якщо дотримуватися вищезгаданих рекомендацій.

Терпіння, догляд, спостереження і здатність контролювати дозування елементів - це найбезпечніші вимоги, крім "стандартного" технічного обладнання для цієї системи, щоб досягти успіху. З цією системою доглядати за молюсками, шкірястими і м'якими коралами, а також коралами LPS нескладно, як свідчать наші акваріуми, встановлювані протягом років.

14-денний запуск.

День 1:

ZEObak: 5 мл на 100 л

ZEOstart: 10 мл на 100 л

Sponge Power: 3 мл на 100 л

День 2 і 3:

перерва

День 4-10:

Дозування ZEObak, ZEOstart і Sponge Power, як вказано на етикетці.

День 10:

Заселяємо перших мешканців - турбо-равликів, стромбусів, офеур, їжаків... Також можна посадити невибагливих водоростеїдних риб. Коли перші тварини введені, додаємо активоване вугілля. Використовуйте від 0,5 до 1 літра активованого вугілля на 1000 літрів об'єму.

День 11-14:

Дозуємо препарати так, як і з 4-го по 10-й день. Перевіряємо карбонатну жорсткість та щільність/солоність.

У разі використання методу ZEOvit® ZEObak дозується відповідно до інструкції ZEOvit (прямо в реактор ZEOvit).

ZEObac
Цей розчин містить кілька штамів бактерій. Додані мікроорганізми використовуються коралами як джерело їжі. Препарат ZEObac містить різні бактеріальні штами, що утворюють ланцюг для зниження рівня біогенних речовин. Порушення цього ланцюга призводить до дисбалансу та накопичення небажаних речовин. Тому рекомендується регулярне дозування бактеріального розчину. Припинення дозування на тривалий період часу невід'ємно призводить до так званої монокультури. Додані мікроорганізми працюють за принципом ланцюгової реакції, зменшуючи кількість речовин крок за кроком, поки відділювач плаваючих речовин постійно їх видаляє з акваріума. Протягом наступних днів результат можна побачити в збільшеному концентрованому адсорбенті в білковому відділенні. Рекомендується дозувати протягом 10-14 днів після кожної зміни ZEOvit® (а також при початковому використанні ZEOvit®). Для підтримки мікроорганізмів ми рекомендуємо вводити додаткову дозу понад цей період один або два рази на тиждень з такою ж нормою дозування. Передозування в збідненому на біогенні речовини середовищі призводить до потемніння тканин коралів.

ZEOstart2
Цей продукт є джерелом їжі у рідкій формі, що сприяє розмноженню всіх нітрифікуючих бактерій у акваріумі. Тому препарат дуже ефективно знижує рівень фосфатів (PO4) та нітратів (NO3).

SpongePower
Спеціальний корм для губок, трідакн і ацидій. Посилене зростання губок і ацидій підтримує їх властивості очищати воду і, таким чином, покращує якість води.

Дата: 7 серпня 2019